موجی از سیستان

باید خاکریز سایبری ایجاد کنیم <امام خامنه ای >

موجی از سیستان

باید خاکریز سایبری ایجاد کنیم <امام خامنه ای >

ما همه سرباز انقلابیم
طبقه بندی موضوعی
لوگو های مناسبتی

۱۱ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

نعمت های عام و خاص
وبلاگ "آزاد مهر "نوشت:
۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۹۴ ، ۱۸:۲۹
سرباز انقلاب


به نقل از  گندمــــ پرس : به مناسبت روز خبرنگار هنرمند سیستانی در ابتکاری جدید هدیه ای تقدیم به همه خبرنگاران استان نموده است.

به گــــزارش گندمــــ پرس به نقل از وب سایت خـط اول ، رمضان نورا دبیر پرورشی اداره آموزش و پرورش عشایر سیستان و بلوچستان اقدام به حکاکی تصویر شهید صارمی و سایتهای خبری استان برروی میکروفن نموده و این کار خود را به تمامی خبرنگاران استان، این قشر زحمتکش و فعال رسانه تقدیم کرد.

رمضان-نورا-3

 

رمضان-نورا 

رمضان-نورا-4

رمضان-نورا-5 رمضان-نورا-12


ب
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مرداد ۹۴ ، ۲۰:۰۵
سرباز انقلاب

سیستان غریب ترین شهر ایران


به نقل از گندمـــ پرس : باز هم طوفان خاک و بازهم سیستانی که دیده نشد…..!

شب گذشته طوفان خاک با سرعت بیش از ۸۵ کیلومتر بر ساعت سیستان را درنوردید ، طوفانی که حداقل از آغاز امسال بی سابقه بوده است و میزان الودگی هوا را به ۳۵ برابر حد طبیعی رسانده است ؛ اداره جات و مراکز دولتی را به تعطیلی کشاتذه و قطع آب و برق را در پی داشته است ؛ زندگی عادی مردم را مختل کرده و مشکلات ریوی وتنفسی را به همراه داشته است .

IMG-20150809-WA0021

 

چگـونه است که وقتی دیگر مناطـق کشور را مشکلات طبیعی بسیار ضعیف تر در بر میگیرد رسانه های سمعی وبصری و شنیداری گـوش فلک را پر می کنند ، اما وقتی که پای سیستان در میان است بیماری نادیده انگاری بیشتر از گذشته خودش را نشان میدهد ، امروزه که سیستان بدترین شرایط طبیعی و اقتصادی خود را میگذراند مسئولین محترم هم بی تفاوت تر از گذشته اند گویی تکرار مشکلاتی از این قبیل انان را واکسینه نموده است .

سازمان محیط زیست و منابع طبیعی در سفر اخیر خانم ابتکار بعنوان عالی ترین مقام زیست محیطی کشور چه مطالباتی از ایشان داشتند؟؟ و نتیجه اش چه بود ؟؟

سرکار خانم ابتکار بنده بعنوان یک سیستانی فارغ التحصیل رشته خاکشناسی برخود لازم می دانم نکاتــی را پیرامون طوفان و آلودگی هوا سیستان یادآوری کنم .

پس از خشک شدن تالاب هامون پوشش گیاهی هامون نیز کم کم نابود و بستر لخت دریاچه در معرض بادهای شدید ۱۲۰ روزه سیستان قرار گرفت و نتیجه اش همین است که امروزمی بینیم .

خانم معصومه ابتکار ایا تالاب هامون بخشی از محیط زیست نیست ؟؟ یا اگر هست چرا به این حال وروز افتاده ؟؟

شایدهمکارانتان در استان از ارائه گزارش صحیح از وضعیت این دریاچه عاجزند چرا که در جایی گفته بودید در تالاب هامون آب جاری شده اماشرایطی که ما آنرا تجربه میکنیم چیزی جز طوفان خاک نیست .

آیا نمیتوان با یک برنامه مدون در مسیر کاهش این مشکلات گام برداشت ؟؟

همه ما بخوبی میدانیم هامونی که شما و همکارانتان مسئول آن هستید حفظ و احیای ان به مراتب اسان تر از بیابان زدایی کشور های همسایه است .

مشکلاتی متعددی که امروز شاهد آن هستیم ناشی از عدم مطالبه ی حقوق مسلم مردم سیستان است ؛حقوقی که همین هامون نیزبخشی از آن است ، هامونی که ضامن بقا و زندگی در سیستان است.

در پایان لازم میدانم این نکته را یادآوری کنم که این مردم پاک و کم توقع چیزی جز یک هوای سالم و شرایط مساعد زندگی  نمی خواهند ، پس آنان را در یابید .

 با تشکر ـ ابوالفضل مصری کارشناس خاکشاسی
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مرداد ۹۴ ، ۱۹:۵۳
سرباز انقلاب
وبلاگ"صراط حضرت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم"نوشت:

نمی از نقش مقام معظم رهبری در موضوع هسته ای

وقتی مذاکرات در جریان بود برخی از امریکایی ها به صراحت گفتند هر چند در ایران جناح های متعددی و اختلاف سلیقه وجود دارد اما اگر بین مجلس و دولت هم اختلاف فاحشی دیده شود ، رهبری ایران، حرف آخر را می زند.

کانون وبلاگ نویسان قم به نقل از وبلاگ"صراط حضرت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم

روزی کارشناس فوتبالی  گفت اگر همه ی بازی های دنیا را با هم مقایسه کنید دو بازی فوتبال را پیدا نخواهید کرد که از هر جهت مثل هم باشند .در بحث هسته ای نیز سلیقه ها و نظریه های متفاوتی وجود دارد. و در مجالس و منازل مشاجرات و مناظرات هسته ای همچنان ادامه دارد.


برخی ها دکتر ظریف را یل دیپلماسی می خواندند و از جشن و پیروزی  می گویند. ومقام وزیری را برای او کم می دانند  و برخی ها برد برد را قبول ندارند و 3 بر 2 به نفع غربی اعلام می کنند و برخی هم چون جناب قدوسی نماینده مشهد ایران را شش تایی (شش گل خورده)فرض کرده اند!

جالب این است  مردم شریف ایران اسلامی از جمع بندی و توافق صورت گرفته فقط اطلاعاتی کلی  دارند ولی چون عالی جنابان نظام را افرادی شجاع و انقلابی  و امین می دانند،با آرامش و متانت به زندگی روز مره خود ادامه می دهند.

اما  آنان که بسیار متنفر از جمع بندی هسته ای  هستند می گویند وقتی اسرائیل جعلی بمب هسته ای دارد و امریکای جنایتکار در به کارگیری بمب اتم ابرجنایتکار است و دیگر کشورهای غربی  شیطانی کوچک تراز امریکا هستند به چه دلیل و با کدامین منطق باید برای کشوری متمدن چون ایران اسلامی تکلیف بسازند و در عمق فردو و...دوربین جاسوسی نصب کنند؟!

آنان می گویند وقتی سازمانی بین المللی به معنای واقعی آن وجود ندارد و آژانس اتمی مهره ی امریکا و سگ زنجیر شده اش اسرائیل است چگونه می توان به آنها و داوری مزدورانشان اعتماد کرد؟!

این سنخ از افراد به اشاره ی مقام معظم رهبری آرام شده اند و نظر می کنند و اگر درصدی از آرامش در چهره ی آنها دیده می شود به برکت تسلط و زیرکی و تیز هوشی  مقام عظمای ولایت در  موضوع هسته ای است .

 به یقین اگر از جانب فرمانده کل قوا درمورد تیم هسته ای درصدی شک تولید می شد  و حتی اگر آن رهبر گران سنگ تیم هسته ای را فرزندان نقلاب و امین و...اعلام نمی کرد معلوم نبود ،مشاجرات ومناظره های هسته ای به کجا ختم می شد؟!.

ازجهان نیز نظرات متنوع و متضادی به گوش می رسد .در امریکا  برخی از مخالفان توافق به صراحت گفتند آن توافق چون معدنی طلا برای ایران می ماند.و برخی چون وزیر انرژی آن کشور اعلام کرد ایرانیان در موضوع هسته ای بیش از انتظار ظاهر شدند و انعطاف نشان دادند.

 بندر بن سلطان  عربستانی  توافق را پایان دوستی عربستان و امریکا دانست و نوشت: «اکنون، با اطمینان کامل می‌گویم که من بیش از هر زمانی با دوست عزیزم، روباه پیر هنری کسینجر، هم‌عقیده‌ام که یک بار گفت: "دشمنان امریکا باید از امریکا بترسند اما دوستانش باید بیشتر از آن بترسند.

با این حال و اقوال  چند نکته قابل تذکر است:

یکم:

وقتی مذاکرات در جریان بود برخی از امریکایی ها به صراحت گفتند هر چند در ایران جناح های متعددی  و اختلاف سلیقه وجود دارد اما  اگر بین مجلس و دولت هم  اختلاف فاحشی دیده شود ،  رهبری  ایران، حرف آخر را  می زند.

دوم:

هدف اصلی غربی های ظالم و اصحاب تحریم ،جمع کردن همه ی پیچ مهره های هسته ای ایران بود .آنان نمی خواستند هیچ غنی سازی در داخل ایران صورت بگیرد ولی به لطف الهی و در پرتو پایداری ملت و شجاعت مقام معظم رهبری و عالی جنابان کشور ، همان زورگویان عالم با شاخی شکسته ، غنی سازی را آنهم در داخل ایران اسلامی پذیرفتند.

سوم:

ایران اسلامی بیش از ده سال با آن همه زورگو  مبارزه کرد و در نهایت هسته ای (هر چند محدود) باقی ماندیم .با آن همه مقاومت به دنیا درس ظلم ستیزی دادیم و به زورگویان جهانی فهماندیم که ایران اسلامی کشوری نیست که با تشری یا تحریمی و تهدیدی  از جانب آنها گوش به فرمانشان شویم.

چهارم:

موضوع هسته ای به همگان فهماند که  آن آیت الله آهنین(مقام معظم رهبری)  چه نقش بزرگی در مذاکرات هسته ای داشت و چگونه خط قرمزهای نظام  را مشخص می کرد و چگونه می توان هم مر گ بر امریکا گفت و سیل مرگ بر امریکا را راه انداخت ، و  هم امریکا را وادار به پذیرش حقوق مسلم هسته ای ایران اسلامی کرد.

   پنجم :

وقتی کشوری مثل ایران اسلامی  در موضوع هسته ای این همه سرختی نشان می دهد به یقین در مواردی چون صنایع موشکی و...هرگز سخن ظالمان جهانی را قبول نخواهد کرد.آنان نیز در خواهند یافت با چه کشوری طرف هستند.

ششم :

اگر در موضوع هسته ای هم همه ی نکات توافق شده اجرایی شود نبرد با استکبار تمام شدنی نیست . فرمانده کل قوا  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند  خودتان را برای ادامه‌ مبارزه با استکبار آماده کنید.اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم، و آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است.


۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۳ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۵۹
سرباز انقلاب

80 در صد کسانی که منسوب به داعش هستند، از طریق شبکه های اجتماعی جذب شده اند. -بر اساس آخرین آمارها-تعداد سایت های آنان نیز از حدود دوازده سایت در سال 1997 به 150هزار سایت در سال جاری رسیده است.


به گزارش شیعه نیوز کنترل کننده فتاوی در گزارش بیست و پنجم خود با عنوان "نقش گروه های الکترونیکی و شبکه های اجتماعی در جذب نیروهای تروریست ... خطر و راه های غلبه بر آن" بیان کرده است که گروه های الکترونیکی و شبکه های اجتماعی مانند یوتوپ، تویتر، فیس بوک، واتس آپ، انستوگرام و غیره به مهمترین ابزار دست گروه های تروریست برای رواج افکار و اعتقادات خود، کشیدن نقشه، اجرای اهداف و جذب نیرو تبدیل شده است. 
این گزارش حاکی از آن است که 80 در صد کسانی که منسوب به داعش هستند، از طریق شبکه های اجتماعی جذب شده اند. -بر اساس آخرین آمارها-تعداد سایت های آنان نیز از حدود دوازده سایت در سال 1997 به 150هزار سایت در سال جاری رسیده است.


ادامه این مقاله در ادامه مطلب...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۲۲
سرباز انقلاب

رهبر انقلابمبارزه با استکبار و نظام سلطه، براساس مبانی قرآنی، هیچگاه تعطیل پذیر نیست و امروز امریکا کامل ترین مصداق استکبار است.


ایشان افزودند: به مسئولین مذاکره کننده نیز گفته ایم که فقط در موضوع هسته ای حق دارید مذاکره کنید و با اینکه طرف امریکایی گاهی مسائل منطقه، از جمله سوریه و یمن را پیش می کشد، مسئولین ما می گویند در این مسائل مذاکره نمی کنیم.

رهبر انقلاب تأکید کردند: مبارزه با استکبار جزء مبانی انقلاب و از کارهای اساسی است، بنابراین، خودتان را برای ادامه مبارزه با استکبار آماده کنید.

منبع: وبلاگ سیاسی جوان ایرانشهر

 

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۶ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۴۱
سرباز انقلاب
۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۵ مرداد ۹۴ ، ۱۷:۳۶
سرباز انقلاب

طلب مرگ رهبر عزیزمان سید علی از خدا

یک نفر از روحانیون میگفتند :

اگر من از مظلومیت رهبر بگویم شاید دلتان خون بشود ، خیلی مظلومند ایشان .

این موضوع را من با یک واسطه می گویم .

با یکی از محافظ های آقا در حرم امام رضا (ع) روبروی ضریح،دو به دو با هم بودیم

گفتم از آقا چه خبر ؟

میگفت ما روزهای دوشنبه، ( این را میگفت و گریه میکرد ) می رویم به خانواده شهدا سرکشی میکنیم .

آقا می فرمودند به خانواده شهدا نگویید که ما می آییم که به زحمت نیافتند .

یک ربع قبل آقا در ماشین هستند ما درب میزنیم و میگوییم آقا می خواهند

تشریف بیاورند منزل و یک سلام و علیکی با مادر و پدر شهید نمایند .

یکبار رفتیم درب خانه دو شهید ، من خودم رفتم دیدم درب باز است و آب و جارو کرده اند.

درب را زدم ،

مادر شهید آمدند دم در و گفتند:  آقا کــــــــــو ؟

گفتم: کدام آقا ؟

گفت : مقام معظم رهبری کجاست ؟

گفتم : شما از کجا می دانید ؟

شروع کرد به گریه کردن ، گفت دیشب خواب بچه های شهیدم را دیدم ، بچه ها آمدند گفتند : خوش بحالت ، فردا سید علی می خواهد بیاید خانه تان .

اینجا که رسید ، مقام معظم رهبری هم رسیدند به درب خانه .

بعد مادر شهید گفت من خواب دیدم که امام هم تشریف آوردند و گفتند فردا سید علی آقا می خواهند بیایند، ما هم تبریک می گوییم .

و یک مطلبی هم امام فرمودند و پیغام دادند که من به شما بگویم .

مقام معظم رهبری فرمودند چه پیغامی !؟

مادر شهید گفتند : امام فرمودند سلام ما را به سید علی آقا برسانید و به ایشان

بگویید اینقدر از خدا طلب مرگ نکن ! فرج مهدی  نزدیک است انشاءالله .

وآقا خیلی گریه کرد...


((منبع خبر:کاروان 313. صالحات.لیدر خامنه ایی.بسیج دانشگاه شریف)
۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۹۴ ، ۱۸:۴۴
سرباز انقلاب

معلمان داعش


اسلام تایمز: فعالیت شمار جدیدی از مربیان نظامی انگلیسی برای آموزش گروههای مسلح مورد حمایت آمریکا ، انگلیس و دیگر همپیمانان آنها ، در عربستان سعودی آغاز شد.
 
به گزارش اسلام تایمز، رسانه های انگلیس همزمان با عقب نشینی نیروهای داعش از برخی مناطق اشغالی با اعلام این خبر افزودند: پایگاه آموزشی جدید عربستان قرار است بزرگترین مرکز آموزش گروههای مسلح مورد حمایت امریکا و متحدانش در منطقه شود.
۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۴ ، ۱۴:۲۲
سرباز انقلاب

قرن ۲۱ تحول‌ بزرگ در تاکتیک‌های سیاست نسل‌کشی آمریکا در جهان/ ۵ میلیون قربانی‌ حاصل ۳ سال جنگ‌ سری و نیابتی در منطقه

بر اساس آمارهای موجود از مارس ۲۰۱۱ تا جولای ۲۰۱۳ جوخه‌های مرگ تحت اوامر آمریکایی‌ها در عراق که شبیه جوخه‌های نیابتی این کشور در السالوادور ساماندهی شده بودند به طور مستقیم ۷۵ هزار نفر از مردم این کشور اعم شیعه و سنی را از پای درآوردند.


  •  به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس؛ صرف‌نظر از جنگ‌های مستقیم آمریکا در کشورهای دنیا که در قسمت های قبلی در لیستی بلند بالا به آن اشاره شد و بدون در نظر گرفتن سهم آمریکا در تاسیس رژیم صهیونیستی که خود عامل ثانوی قتل عام های قابل توجهی در منطقه محسوب می شود، کاخ سفید راهکارهای دیگری نیز برای ادامه نسل کشی‌های خود در کشورهای مختلف جهان در اختیار دارد، از جنگ های سری گرفته تا نیابتی، جزو ابزارهایی است که امروز افشا و رسانه های مختلف جهان نیز به آن پرداخته اند.
  • ادامه متن در ادامه مطلب...
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۳ مرداد ۹۴ ، ۱۳:۲۸
سرباز انقلاب